Soud

Výstava vah

Malá Morava

Okresní soud v Hodoníně

Dne 10. 4.  jsme navštívili Okresní soud v Hodoníně. Naproti nám byla paní soudkyně, která měla odsoudit dva muže, kteří společně kradli kola. Postupně byli oba vyslechnuti a paní soudkyně jim také kladla otázky. V místnosti ale nebyla jen paní soudkyně.  Byla tam totiž také paní zapisovatelka, právníci, státní zástupce, justiční stráž a rodinní příslušníci některého z obžalovaných. Nakonec paní soudkyně rozhodla, jaký trest zloději dostanou.  Michaela Vojtíšková

Jarní řez stromů

Jak už se stalo tradicí, i tento rok nás navštívil pan Pavka z ČZS, který ukázal šesťákům, jak ořezat ovocné stromy. Pro žáky byla tato ukázka určitě zpestřením. Panu Pavkovi patří velké poděkování.

Výstava Titanic

V pátek 8. 2. 2019 se žáci 5. a 6. třídy zúčastnili výstavy Titanic v Brně, kterou zhlédly miliony návštěvníků po celém světě. Atmosféru Titanicu dokonale přiblížily věrné rekonstrukce kajut i francouzské kavárny. Výstava obsahovala i originální exponáty, které byly vytaženy ze dna oceánu, například porcelán, nábytek, šperky, kabelky, oblečení. Žáky nejvíc zaujala možnost dotknout se ledovce a také vyfotografovat se na přídi lodi. Velmi napínavý byl i úplný závěr výstavy, kdy žáci zjistili, zda osoba, jejíž palubní kartu při vstupu dostali, přežila či nikoliv.

Planetárium Brno

Dne 29. 1. se žáci zúčastnili exkurze do Planetária v Brně. Program s názvem

“Planety: Cesta Sluneční soustavou” seznámil žáky se zajímavostmi osmi základních planet Sluneční soustavy, se základními typy souhvězdí, včetně těch, které můžeme vidět z České republiky a ostatními vesmírnými tělesy. Tato vesmírná exkurze se žákům velmi líbila.

Vyrábění moštu

Jak naložit s velkou úrodou ovoce si mohli vyzkoušet žáci 6. třídy. Pan Pavka z Českého zahrádkářského svazu Mikulčice byl totiž natolik ochotný, že našim žákům předvedl, jak vyrobit vynikající jablečný mošt. Žáci se nejenom dívali, ale také přidali ruku k dílu! Pomáhali panu Pavkovi se zpracováním a lisováním jablek. Jakmile se mošt uležel, měli ho žáci možnost také ochutnat.