Školní rok 2018/2019

Helloweenské učení

Ve středu 31. 10. pro nás bylo nachystáno Helloweenské učení. Tak jsme se přesvědčili, že i učení může být legrace. Celý den jsme byli strašidelně oblečeni a dělali jsme zábavné úkoly. Některé maminky pro nás připravily dobrůtky, třeba strašidelné perníčky. Moc nám chutnaly a už se těšíme na příští rok.

Naše společná práce

Ve výtvarné výchově jsme pracovali ve skupinkách. Práce se nám líbila, protože to rychleji ubíhalo a navzájem jsme si pomáhali.

Naše hodiny tělocviku

jsou velká legrace – hráli jsme „Na sochy“

Návštěva Městské knihovny v Hodoníně – Knížka pro prvňáčka

Dne 18. 10. jsme s paní učitelkou a paní asistentkou jeli do Hodonína do knihovny.  Jeli jsme autobusem  Bors, což bylo velmi napínavé. Museli  jsme se chovat jako správní cestující. Z autobusového nádraží jsme pěkně ve dvojicích přešli až do knihovny, kde nás už čekala paní knihovnice.  Uvedla nás do dětského oddělení a  ukázala nám regály s dětskými knihami. Chvíli jsme si povídali a potom jsme plnili úkoly. Také jsme si prohlíželi mnoho zajímavých knížek. Měli jsme  odpočinek, kdy jsme se pořádně nasvačili. Nakonec nám paní knihovnice řekla, že sem přijedeme ještě třikrát a co nás během roku čeká za překvapení.

Akropole cross

Ve čtvrtek 27. 9. jsme začali náš nový školní rok sportem. Zúčastnili jsme se přespolního běhu Akopole cross, který se konal v prostorách Slovanského hradiště. Naše kategorie běžela pouze 200m, ale závod byl velmi napínavý a závodilo také mnoho jiných žáků z cizích škol. Medaili jsme žádnou nezískali, ale pořádně si vše natrénujeme a příští rok se uvidí. Po závodě jsme se šli podívat na historická stanoviště, které bylo pro nás nachystáno a kde jsme se  mohli podívat na historické oblečení a zbraně.

Ukliďme si Mikulčice

V pátek 12. 10. jsme spolu s ostatními žáky uklízeli okolí školy. My jsme se s chutí pustili do úklidu Plačkovy ulice. Pomáhali jsme zkušenějším druhákům. Vpravo jsme uklízeli Mikulčice a vlevo Těšice. Posbírali  jsme  papírky, zametli a vytrhali lebedu. A protože krásně svítilo sluníčko, tak se nám dobře uklízelo.

Naše první společná akce

Byli jsme na výstavě podzimních dobrot. Ochutnali jsme výborný jablečný mošt, sladká jablíčka a hrušky. Výstava se nám moc líbila a těšíme se na příští rok.

Náš první den