Školní rok 2023/2024

Vítejte v novém školním roce.

Den bez batohů

Na středu 27. března připadla celoškolní akce „Den bez batohů.“ Do této akce se zapojila většina naší třídy. Navíc jejich nápady byly opravdu originální. Děkujeme všem, kteří se zapojili.

Ponožkový den

Také v tomto roce jsme se zúčastnili akce “Ponožkový den.” 21. březen je totiž světovým dnem Downova syndromu. Vážíme si toho, že se zapojilo tolik šesťáků.

Výstava trofejí

V pátek 15. 3. 2024 jsme navštívili výstavu mysliveckých trofejí. Děkujeme za prohlídku a poutavý výklad. Šesťákům se výstava moc líbila, o čemž svědčí spousta dotazů a také vědomostí, kterými se prezentovali.

Jarní řez stromů

Každý rok na jaro se v pracovních činnostech staráme o stromy – konkrétně o jejich prořezání. Za to patří díky panu Pavkovi, který nám vždy ochotně ukáže, jak na to.

72 hodin – Ukliďme si Mikulčice

Také tento rok se naši žáci zúčastnili projektu, jehož hlavním cílem je úklid veřejných míst, které využívají třeba i naši žáci ve volném čase. Účelem této akce je, aby si žáci uvědomili, že za své okolí neseme všichni zodpovědnost a je potřeba o něj pečovat. Díky všem, kteří se zapojili.

Rodilý mluvčí

I v letošním školním roce procvičujeme angličtinu s rodilým mluvčím, který k nám chodí dvakrát měsíčně. Tonyho z Ameriky vystřídal pan Deniz Cabanoglu z Kanady, takže žáci mají možnost slyšet angličtinu s jiným přízvukem.

Sběr papíru

V září se konal každoroční sběr papíru. Naši šesťáci nasbírali nejvíce a vyhráli! Poděkování patří všem, kteří se zapojili.

Akropolis cross

Již tradičně jsme se na konci září zúčastnili přespolního běhu s Názvem Akropole cross. Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili. Na závěr této hezké akce jsme se dostali také na rozhlednu, ze které byl úžasný výhled po okolí.

Z tej našej zahrádky

Co všechno vypěstovali místní obyvatelé, jsme se zašli podívat na výstavu „Z tej našej zahrádky“. Děkujeme členům zahrádkářského spolku za čas, který nám věnovali, ale hlavně za ochutnávku! Ta měla totiž největší úspěch. 🙂

Dny bezpečí

Také tento rok se v září uskutečnily „Dny bezpečí.“ V rámci této akce jsme si vyzkoušeli, jak se chovat při poplachu v budově školy, ale také jsem si povídali, co dělat, když nastane nějaká živelní pohroma. Nechyběl ani pohyb v terénu a na závěr jsme si za odměnu opekli také špekáček.