Školní rok 2020/2021

Velikonoce

Ukliďme Česko

Naše škola se pravidelně zapojuje do celostátního projektu Ukliďme Česko. Vzhledem k zavření škol jsme se tento rok účastnili společně s dalšími dobrovolníky mimo klasickou výuku. To však nic neubralo na naší snaze pomoci přírodě zbavit se lidských odpadků.

Ponožková výzva

Naše třída se zapojila do celostátního projektu s názvem Ponožková výzva.  Každoročně se koná 21. března a spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu. V tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky.

Výzva je určena všem, kteří chtějí projevit solidaritu a podpořit lidi s Downovým syndromem a jejich rodiny. Zároveň rozšiřuje povědomí o tom, že lidská individualita dělá svět hezčí, pestřejší, zajímavější a inspirující.

Rozdílné ponožky se staly symbolem Světového dne Downova syndromu, protože chromozom má tvar ponožky.

Datum 21. 3. je také symbolické, protože lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom více. Mají tři místo dvou. Genetická porucha se odborně nazývá trizomie 21. chromozomu. I když mají něco navíc, nepovyšují se!

Více informací naleznete na stránce www.ponozkovavyzva.cz

Čertovské učení

V letošním roce bylo čertovské učení trošičku jiné, ale nás to neodradilo. Čertíci byli ve třídě a učení jim šlo náramně.

Dýňové pondělí

Opět se nám letos to dýňové pondělí povedlo. Dýní bylo opravdu hodně a všem se povedly. Takže všichni měli velkou radost.