Školní rok 2023/2024


Zahrádkářská výstava na Chalupě F. Mikuleckého

V úterý 19. září jsme s pani učitelkou Prátovou v rámci pracovních činností navštívili výstavu. Místní zahrádkářský spolek uspořádal na Chalupě F. Mikuleckého krásnou výstavu podzimních květin, ovoce a zeleniny. My jsme přispěli také svou troškou = namalovali jsme obrázky, které výstavu doplnily. Za odměnu nás čekala ochutnávka podzimních dobrot 🙂

Dny bezpečí

Ve čtvrtek 14. září nám nešla ve škole elektřina. Nám to vůbec nevadilo, protože jsme měli projektový den Dny bezpečí. A ten jsme parádně zvládli i bez ní.

Vyzkoušeli jsme si evakuaci objektu (na tu se vždycky těšíme nejvíc). Zopakovali důležitá telefonní čísla, vyprávěli si o mimořádných událostech způsobených přírodou nebo člověkem. Trénovali jsme, jak se v takové situaci chovat a jak a komu telefonovat. Hodně nás bavila i zdravověda. U té jsme si užili spoustu legrace.

Dýňové pondělí

V pondělí 11. září proběhla akce “Dýňové pondělí”. Celkem se tentokrát sešlo 60 dýní. Z naší třídy se zapojilo 7 žáků: Kamča Čadíková, Tonička Maradová, Terezka Jablonická, Olinka Konečková, Eliška Pazourková, Ninuška Kirchová a Ellenka Králová. Úspěchem je 1. místo – Olinky a jejího brášky s dýní “Katovo ostří“.

Bezpečně do školy

V šatnách u vchodu školy byl nainstalován zásobník s reflexními samolepkami, které si děti mohou vzít a nalepit na aktovku, aby byly na komunikaci dobře vidět. Barevní smajlíci nás nadchli, tak jsme si je hned nalepili na tašky.

První školní den

Letos nám začala škola až 4. září. Jednohlasně jsme se shodli, že se nám nikomu nechtělo moc vstávat. Ale do školy jsme se někteří už těšili. Hlavně na kamarády a různé akce.


Vítejte v novém školním roce.